Papildai šunims: kada būtini papildai sąnariams ir kaip pasirinkti tinkamiausius | Bachus

Papildai šunims: kada būtini papildai sąnariams ir kaip pasirinkti tinkamiausius?

Šunys yra neatsiejami nuo nuolatinio judėjimo – bėgiojimo, žaidimų, ilgų pasivaikščiojimų ir kitų veiklų. Deja, dažniausiai pasitaikančios ir pastebimos šunų ligos pažeidžia būtent judėjimo sistemą, o ypač sąnarius. Augintinių šeimininkai vis dažniau ieško informacijos apie keturkojų sąnarių ligas ir jų prevenciją, kurios viena iš pagrindinių priemonių yra maisto papildai sąnariams.

Susirūpinusiems šunų savininkams kyla svarbių klausimų, į kuriuos sunku rasti aiškius atsakymus. Pavyzdžiui, į ką atkreipti dėmesį renkantis maisto papildus, kada juos reikėtų pradėti naudoti, kaip pasirinkti tinkamiausius? Norime jums padėti rasti atsakymus į šiuos keblius klausimus ir prisidėti prie jūsų keturkojų draugų puikios sveikatos.

Kada reikėtų naudoti maisto papildus?  

Prieš rinkdamiesi maisto papildus, daugelis šunų mylėtojų susiduria su dilema – kada gi turi būti pradėti naudoti maisto papildai šunims? Maisto papildai sąnariams ir jų poreikis gyvūnams yra tema, apipinta daugybe mitų, apsunkinančių pasirinkimą, o kartais net sustabdančių šeimininkus nuo tinkamos augintinio sąnarių priežiūros.

Vienas labiausiai įsikerojusių mitų – maisto papildai sąnariams turi būti pradedami duoti tik gyvūnui sulaukus senatvės. Tai visiška netiesa, nes rūpinantis judėjimo aparatu ir sąnariais, profilaktika išlieka itin svarbi. Gyvūnui senstant, jo organizme senka sąnariams reikalingų medžiagų atsargos, o naujųjų medžiagų pagaminama nepakankamai – taip ženkliai padidėja rizika susirgti įvairiomis sąnarių ligomis, labai smarkiai pakenkti gali net ir mažos traumos. Tačiau jeigu šuo dar prieš sulaukdamas vyresnio amžiaus profilaktiškai gautų papildomai medžiagų, reikalingų sąnariams, rizika susirgti šiomis ligomis itin ženkliai sumažėtų ir sendamas gyvūnas nepatirtų diskomforto bei skausmo. Maisto papildai šunims sąnariams profilaktiniais tikslais gali būti pradėti duoti gyvūnui pasiekus brandą (apie 12 mėn. amžiaus), tačiau visuomet rekomenduojama pasitarti su veterinarijos gydytoju.

 Sprendžiant, ar verta pradėti savo augintiniui duoti maisto papildus, skirtus sąnariams, reikėtų nepamiršti ir kitų svarbių faktorių – šuns dydžio ir nutukimo. Didelių veislių atstovams ar dideliems mišrūnams būdinga didesnė sąnarių apkrova, tad jie greičiau dyla ir yra labiau pažeidžiami. Tokiems gyvūnams maisto papildai sąnariams turėtų būti duodami profilaktiškai vos po brandos. Nutukę ar antsvorio turintys šunys yra didelės rizikos susirgti sąnarių ligomis grupėje. Jų sąnariams ne tik tenka didesnė nei įprasta apkrova, tačiau, pasireiškus sąnarių ligoms, gyvūnas dar labiau vengia judėti: taip auga jo svoris ir nukenčia judėjimo sistema. Maisto papildai šunims, kenčiantiems nuo antsvorio, turėtų būti naudojami profilaktiškai, tačiau vien jie nebus veiksmingi – šunų mityba ir fizinis aktyvumas taip pat neturėtų būti pamirštami.

Maisto papildai sąnariams visuomet rekomenduojami pasireiškus judėjimo aparato ligų požymiams: skausmui, sąnarių sričių patinimui, šuniui sunkiau atsigulant ar atsistojant, pradėjus šlubuoti, gyvūnui nebenorint lipti laiptais ar bėgioti. Maisto papildai šunims šiais atvejais yra itin svarbūs, tačiau reikėtų nepamiršti, kad visuomet privalu pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Aukštos kokybės maisto papildai šunims, kenčiantiems nuo sąnarių ligų, ne tik užtikrins sąnarių sveikatą, bet ir padės sumažinti sąnarių skausmą bei kitus uždegimo požymius, padidins sąnarių lankstumą ir juos sustiprins. Tinkamiausias metas pradėti savo augintiniui duoti maisto papildus yra jau dabar.

Maisto papildų sąnariams sudėtis ir ypatybės

Žinant, kad papildai sąnariams yra naudingi daugeliu atvejų, ir nusprendus savo augintiniui pradėti juos duoti, galime pasijusti tarsi aklavietėje – renkantis itin lengva pasimesti jų gausoje; be to, veterinarijos vaistinėse galite pastebėti gausybę skirtingų sąnarius padedančių puoselėti maisto papildų. Tai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, rasite ant kiekvienos maisto papildo pakuotės – atkreipkite dėmesį, jog visi maisto papildai sąnariams skiriasi savo sudėtimi ir sudedamųjų medžiagų kiekiais. Taigi, kokios medžiagos turėtų būti kokybiškų maisto papildų sudėtyje?

  • Gliukozaminas – tai natūrali šunų organizme sintetinama medžiaga, dalyvaujanti kremzlių, raiščių, sausgyslių ir sąnarių skysčio medžiagų gamyboje. Gliukozaminas gali būti dviejų formų: gliukozamino sulfatas arba gliukozamino chloridas, tad maisto papilduose galite rasti vieną iš šių formų. Ši medžiaga yra viena pagrindinių sąnarių struktūrinių elementų sudedamųjų medžiagų, be kurios neįmanoma užtikrinti tinkamos sąnarių funkcijos. Gliukozaminas padeda atkurti pažeistas sąnarių struktūras ir užtikrina sąnarių sveikatą.
  • Chondroitinas (dar vadinamas chondroitino sulfatu) stabdo kremzles ardančių medžiagų gamybą. Taip pat kartu su kitomis medžiagomis chondroitinas yra viena iš kremzlinio ir jungiamojo audinių sudedamųjų medžiagų. Šios medžiagos išsaugo vandenį, palaiko kremzlių elastingumą, tinkamą sąnarinių paviršių slidumą, taip leisdamos sąnariams atlikti savo funkcijas. Negana to, chondroitinas su gliukozaminu veikia sinergiškai – naudojamos kartu šios medžiagos ženkliai sumažina šunų sąnarių uždegimo požymius ir papildo viena kitą.
  • MSM (metilsulfonilmetanas) yra natūralus sieros junginys, aptinkamas įvairiuose maisto produktuose ir žinduolių (tarp jų – ir šunų) organizme. MSM slopina uždegimo požymius, mažina skausmą, patinimą. Vienas didžiausių MSM pliusų – jis yra labai lengvai įsisavinamas. Ši medžiaga taip pat padeda atkurti pažeisto sąnario struktūrą, stabdo kremzlinio audinio irimą, didina sąnarių judrumą, todėl maisto papildai šunims, kurių sudėtyje yra MSM, gali būti naudojami ne tik profilaktiniais, bet ir gydymo tikslais, jau pasireiškus įvairioms judėjimo sistemos ligoms.
  • Omega-3 riebalų rūgštys (jų yra žuvų taukuose) – tai medžiagos, kurių gausiausia jūrinių žuvų organizmuose. Šunų organizme šių medžiagų nėra sintetinama pakankamai, o omega-3 riebalų rūgštys yra reikalingos ir naudingos širdžiai, inkstams, imuninei sistemai, o svarbiausia – sąnariams.  Negana to, omega-3 riebalų rūgštys mažina sąnarių uždegimo požymius.
  • Vitaminai A, E reikalingi palaikyti normaliai sąnarių struktūrai, mažinti sąnarių pažeidimus ar padėti jiems greičiau gyti. Šie vitaminai yra randami ir šunų organizme, tačiau sąnariams patiriant didelę apkrovą ar traumas natūraliai aptinkamo jų kiekio nebepakanka eliminuojant pažeidimus.

  • B grupės vitaminai yra svarbūs sąnarių ir sąnarinių struktūrų biologiniams procesams – atkūrimui, atsinaujinimui. Taip pat jie drėkina sąnarius ir jų elementus. Dažniausiai yra naudojamas visas B grupės vitaminų kompleksas (B2, B4, B5, B6, B7 (biotinas), B12), siekiant maksimalaus teigiamo efekto.
  • Selenas, vitaminas C – tai antioksidantai, ne tik stabdantys oksidacinius procesus, tačiau ir lėtinantys ląstelių senėjimą. Taip pat vitaminas C yra viena iš sąnarių „statybinių medžiagų“, padedanti ne tik užtikrinti šunų sąnarių sveikatą, bet ir stiprinanti kraujagyslių sieneles.
  • Bosvelijų (Boswellia serrata) ekstraktas pasižymi išskirtinėmis savybėmis, mažinančiomis šunų sąnarių uždegimą ir skausmą. Šio augalo ekstrakto efektyvumas įrodytas įvairiais moksliniais tyrimais ir yra nustatyta, jog jį naudojant šunų sąnarių ligoms gydyti stebimas teigiamas efektas – tirtiems šunims sumažėjo šlubavimas, skausmas, padidėjo sąnarių lankstumas. Bosvelijų ekstraktas yra natūrali efektyvi šunų sąnarių ligas padedanti gydyti medžiaga.

Įvairūs maisto papildai šunims sąnariams pasižymi didele sudėtinių medžiagų įvairove, o skaitant etiketes galima pastebėti, jog skiriasi išvardytų medžiagų deriniai. Rekomenduojame atkreipti dėmesį ir į šių medžiagų kiekius, ir į komponentų gausą. Štai maisto papildų „Bachus Joints & Flexi“ sudėtis yra unikali ir visapusiška – papilduose rasite net 20 svarbiausiųjų komponentų, tarp kurių gausu ir natūralios kilmės medžiagų. „Bachus Joints & Flexi“ maisto papildai šunų sąnariams ir jų formulė padeda mažinti sąnarių uždegimus, atkurti pažeistas struktūras, lėtina ląstelių senėjimą ir veikia kaip puiki profilaktinė priemonė siekiant užtikrinti sveiką augintinių sąnarių judėjimą.

Kaip pasirinkti tinkamiausius maisto papildus šunų sąnariams?

Maisto papildai šunims  turėtų būti pasirenkami ne tik siekiant gydyti jau pasireiškusias sąnarių ligas, bet ir kaip puiki profilaktinė priemonė, padėsianti apsaugoti jūsų augintinį. Rinkdamiesi maisto papildus šunų sąnariams ir judėjimo sistemai nepamirškite, kad geriausias žmogaus draugas nusipelnė tik geriausios kokybės – visuomet atidžiai pasidomėkite maisto papildų sudėtimi ir rinkitės tuos, kurie sudėtyje turi daugiau negu kelis komponentus, atkreipkite dėmesį į maisto papildų galiojimo laiką, kilmės šalį. Atminkite, jog tinkamas fizinis aktyvumas ir subalansuota šunų mityba taip pat yra labai svarbūs.