TOP prekės šunims: ką svarbu žinoti jas renkantis | Bachus

TOP prekės šunims: ką svarbu žinoti jas renkantis?

Užsukus į gyvūnų prekių parduotuvę lengva pasimesti nuo prekių šunims gausos. Vis svarstote, kuris pašaras geriausias, kurios šukos tiks jūsų keturkojui ar kokį pavadėlį pasirinkti? O gal girdėjote, kad ir gyvūnams reikia maisto papildų? Manote, kad jūsų augintiniui trūksta kalcio, o gal matote, kaip jūsų šuo sensta ir svarstote, kokių vitaminų jam reikėtų? Tam sudarėme būtiniausių šunų prekių sąrašą su rekomendacijomis, kaip pasirinkti tinkamai.

Pašarai: kokybė – itin svarbi

Šuns poreikius atitinkantis pašaras užtikrina, kad šuo gautų visų jam reikiamų maisto medžiagų. Galima teigti, kad tai tam tikra prasme yra svarbiausia prekė šuniui. Geriausia rinktis premium arba super premium klasės pašarus, kuriuose maistinės medžiagos subalansuotos atsižvelgiant į šuns dydį, amžių, judėjimo tipą ir net veislę.

Pirmiausia renkantis pašarą reikėtų atsižvelgti į šuns amžių – augintiniams iki 1-erių metų reikėtų rinktis mažų šuniukų pašarą, vėliau – suaugusių, o nuo 7–8-ių metų – senjorų.

Kitas kriterijus – šuns dydis: pašarai skirstomi į mažoms, vidutinėms, didelėms ir gigantinėms veislėms skirtuosius. Juose varijuoja maisto medžiagų kiekis bei skiriasi granulių dydis, baltymų, riebalų, angliavandenių bei mikro ir makro elementų kiekis, taip pat maisto energingumas. Mažų veislių šuniukams, pavyzdžiui, Maltos bišonams, reikia kur kas mažiau energijos ir jų maistas mažiau kaloringas nei vidutinių ar didelių veislių atstovų, pavyzdžiui, biglių ar vokiečių aviganių, kurie yra itin judrūs. 

Taip pat kai kuriems keturkojams pašarą galima pasirinkti pagal veislę. Jis gali padėti išspręsti opias tam tikrai veislei būdingas problemas:

  • Pašarai, skirti Jorkšyro terjerams,  praturtinti vitaminais A ir E, kurie padės išlaikyti sveikus plaukus, o chelatinės medžiagos neleis formuotis dantų akmenims.
  • Pasirinkus specialų pašarą, skirtą Maltos bišonams, gali pavykti išvengti rusvų dėmių aplink akis ir pėdutes, nes tokiuose pašaruose itin kruopščiai atrenkami baltymai.

Viena iš didžiausių auksaspalvių retriverių bėdų – nutukimas, kuris ilgainiui sukelia sąnarių ir širdies ligas, tad šios veislės šunims skirtas pašaras yra mažiau kaloringas.

Ar papildai šunims tikrai reikalingi?

Sprendimas, ar šuns mitybą praturtinti papildais ir vitaminais, dažnai priklauso nuo individualaus gyvūno poreikių, bet bent jau epizodiškai jie reikalingi daugumai augintinių.

Šunims, kurie auginami namuose, ypač su šildomomis grindimis, šėrimosi sezonas gali trukti visus metus, dalis šunų plaukus meta kuokštais ir kailis išretėja, oda stipriai pleiskanoja. Tokiu atveju, ypač šildymo sezonu, rekomenduojami papildai šuns kailiui ir odai. „Bachus Hair & Skin“ papildai su žuvų taukais, biotinu bei kolagenu puikiai tinka siekiant pagerinti odos bei kailio būklę. Šie papildai taip pat padėtų parodose dalyvaujantiems šunims bei keturkojams, kurių oda jautri, linkusi sudirgti.

Kalcis šunims yra labai svarbus elementas – tai yra kaulų, dantų statybinė medžiaga, padedanti perduoti nervinius impulsus, gaminti virškinimo fermentus. Trūkstant kalcio organizmas jo skolinasi iš kaulų ir dantų, todėl kaulai retėja, gali lūžti, dantys gali trupėti. Šeriant šunis pašaru, praturtintu kalciu, dažniausiai šio mikroelemento užtenka. Tačiau gigantinių veislių šunims augant dažnai reikalingi papildai su kalciu: kaulai auga labai greitai ir naudoja didelius kiekius šio elemento, o jo trūkstant šuniukai užauga mažesnio ūgio, smulkiais, trapiais kaulais, kurie neretai lūžta. Tačiau per didelis kalcio kiekis taip pat gali būti žalingas – kaulai gali per greitai sukaulėti, sąnariai tapti nelankstūs, taip pat gali kilti širdies problemų, todėl prieš duodant šuniui kalcio preparatus reikėtų pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Vitaminai seniems šunims yra ypač svarbūs, nes organizmui senstant lėtėja metabolizmas, o su juo – ir maistinių medžiagų įsisavinimas. Lėtėjant metabolizmui mažėja imuninė apsauga, dėl to augintinis tampa vis silpnesnis, dažniau serga. Siekiant to išvengti rekomenduojama šuns mitybą papildyti „Bachus Immunity & Resistance“ papildu su ženšeniu, B grupės, C ir D vitaminais. Šis papildas taip pat padėtų dažnai sergantiems, augusiems prastose sąlygose šunims.

Pavadėlį ir antkaklį rinkitės pagal šuns fiziologiją

Tinkamai parinktas pavadėlis bei antkaklis gali padėti išvengti ligų ateityje. Pavadėlis turėtų būti pasirenkamas pagal gyvūno svorį bei charakterį. Vis daugiau šunų elgsenos specialistų mano, jog ruletės tipo pavadėlis nėra tinkamas šuniui, o to priežastis – traumų tikimybė: šuo bėgdamas gali susipainioti ir susižeisti kojas, nugriūti. Tad susisukantys pavadėliai turėtų būti naudojami tik labai ramiems, nuspėjamiems šunims. Metaliniai antkakliai bei pavadėliai taip pat nerekomenduojami dėl didelio jų svorio, be to, šuns kaklo raumenys gali pavargti bei persitempti. Rekomenduojama rinktis reikiamo ilgio medžiaginius pavadėlius. 

Antkaklius geriausia rinktis medžiaginius arba odinius. Ilgaplaukiams šunims antkaklis turėtų būti be papuošalų, kad neįsiveltų kailis. Ilgakakliams šunims, pavyzdžiui, kurtams, siekiant netraumuoti kaklo antkakliai turėtų būti itin platūs. Brachicefalų – mopsų, pekinų, anglų ir prancūzų buldogų – kvėpavimo takai yra siauresni nei ilganosių gyvūnų, jų šnervės dažnai siauros, labai didelis minkštasis gomurys, todėl juos reikėtų vedžioti tik su petnešomis, nes užspaudus antkaklį šunų kvėpavimas gali dar labiau sutrikti.

Nepamirškite šunų kūno priežiūros

Šuns kūnui taip pat reikia priežiūros. Augintinio maudymo dažnumas priklauso nuo jo plaukų ir odos tipo bei pomėgių:

  • Trumpaplaukius šunis maudyti reikėtų atsiradus specifiniam nemaloniam kvapui, t. y. kas tris ar keturis mėnesius. Trumpaplaukiams tinkamas kasdienis šampūnas, turintis vitamino B5, suteikiančio kailiui žvilgesio.  

  • Ilgaplaukius šunis ar šunis su labai stora povilne, pavyzdžiui, Sibiro haskius, maudyti galima šiek tiek dažniau: kas du–tris mėnesius. Ilgaplaukiams šunims tinkamiausias šampūnas – maitinamasis, praturtintas vitaminu E, saugančiu plaukus nuo vėlimosi.

  • Kai kurių veislių šunų, pavyzdžiui, minėtųjų Jorkšyro terjerų, plaukų priežiūrai reikia daugiau dėmesio, todėl juos maudyti tenka dažnai – jų plaukai sparčiai riebaluojasi, o norint išlaikyti sveikus, ilgus plaukus gali tekti naudoti ir kondicionierių.  

Keturkojus, kurie mėgsta maudytis vandens telkiniuose, bėgioti po miškus ar išsimurkdyti purvynuose, maudyti tenka po kiekvieno nuotykio.

Keli patarimai:

Stenkitės rinktis kuo mažiau kvapiklių turinčius šampūnus, nes stiprūs kvapai dirgina šuns uoslę bei gali sukelti alergines reakcijas – čiaudulį, kosulį, akių ašarojimą.

Nepamirškite šunų šukuoti – trumpaplaukį šunį užtenka perbraukti gumine pirštine ir surinkti plaukelius, bet ilgaplaukiams gali prireikti ir kelių rūšių šukų: skirtų iššukuoti veltiniams, su skirtingų ilgių dantukais bei šepečio visam kailiui šukuoti.

Nagų priežiūra yra svarbi, nes peraugę nagai gali kelti skausmą einant, lengvai lūžta užkliuvus, o  netaisyklingai statant pėdutę krypsta kojų sąnariai, tad nagų žirklutes taip pat vertėtų įsigyti.

Nepamirškite pramogų

Kai jūs užsiėmę, šuo gali pradėti nuobodžiauti. To išvengti galima su įvairiais graužalais bei žaislais. Kramtalus rinkitės kuo natūralesnius, be prieskonių ar kvapiklių. Tinkami graužalai galėtų būti triušių ausys, sausgysliniai kaulai, kietos gumos žaislai. 

Žaislai gali būti įvairiausi – kamuoliukai, kauliukai, tampymo virvės, o kai kuriems šunims patinka ir minkšti žaislai. Itin aktyviems ar linkusiems į destrukciją šunims rekomenduojami lavinamieji žaislai su garsais, padedantys ilgiau išlaikyti gyvūno dėmesį, bei „maisto kamuoliukai“, iš kurių skylučių krapštydamas skanėstus šuo tikrai užtruks. Būtina atkreipti dėmesį, kad žaislas būtų sudarytas iš kuo mažiau dalių, o jeigu šuo žaislą išardo, jį reikėtų išmesti, kad augintinis žaislo dalių neprarytų. Tikimės, kad top prekės šunims straipsnis padės nepasimesti tarp gausaus prekių asortimento ir pagelbės renkantis priemones, kurios labiausiai atitinka jūsų augintinio mitybos, sveikatos, grožio ir laisvalaikio poreikius.  Džiaukitės ilga draugyste su savo augintiniu!